تعمیر پراید
تعمیر پراید سنسور اکسیژن سنسور میل بادامک بوش دنده دو شاخ کلاج جلو پنجره بوش کلاچ دیاگ صافی بنزین لنت ترمز استارت سوئیچ استارت
نگارش در تاريخ یک شنبه 23 آذر 1393برچسب:اسپری پولیش گتسان, توسط دوست

اسپری پولیش گتسان

 

سیستم سوخت  رسانی انژکتور (Fuel Injection System)

سیستم سوخت‏‎رسانی انژکتور

پیش از بررسی سیستم سوخت  رسانی انژکتور (Fuel Injection System)، باید دید که چه مشکلاتی باعث شد تا سیستم انژکتور، جایگزین سیستم سوخت رسانی کاربراتور (Fuel Carburetor System) شود. یکی از بزرگترین معایب سیستم کاربراتور وابستگی آن به محیط بود. به طوری که در مناطق با آب و هوای متفاوت این سامانه ممکن است از حالت تنظیم خارج شده و به خوبی کار نکند. در واقع باید گفت که کاربراتور پس از تنظیم تا زمانی که در آب و هوای مشخصی قرار دارد به خوبی کار خود را انجام می دهد. اما با تغییر شرایط آب و هوایی به دلیل به هم خوردن تنظیمات اولیه کاربراتور با مشکل روبرو می شود. در انواع کاربراتورها سیستم پاشش سوخت به صورت قطره ای با قطرات نسبتاً درشت است و این موضوع باعث می شود تا احتراق سوخت در داخل سیلندرها به خوبی انجام نشود، از طرف دیگر به علت عدم احتراق درست و کامل، موتور نمی تواند به اندازه کافی قدرت تولید کند، ازاین رو میزان بسیار زیادی از انرژی حرارتی سوخت تلف می شود. وجود چنین حالتی در سیستم موتور باعث ایجاد کوبش و کاهش عمر قطعات آن می شود. به علاوه خواهید دید که میزان آلایندگی خودرو نیز در پی این مشکل افزایش پیدا می یابد. براساس نتایج محققان صنعت خودرو آلایندگی ماشین های مجهز به سیستم سوخت رسانی کاربراتور به مراتب بیش تر از آلایندگی خودروهای مجهز به سیستم سوخت رسانی انژکتور است. یکی دیگر از مشکلات بزرگ کاربراتور مصرف سوخت بالای آن است. در این سامانه به علت عدم پاشش یکنواخت و نیز درشت بودن قطر قطرات بنزین، احتراق به طور کامل انجام نمی شود ازاین رو بنزین بیهوده می سوزد و مصرف سوخت بالا می رود. تا اینجا مشکلات و معایب سیستم سوخت رسانی کاربراتور به اختصار بررسی شد. در ادامه به بررسی سیستم سوخت رسانی انژکتور و چگونگی عملکرد آن می پردازیم.

سیستم سوخت‏‎رسانی انژکتور

1car همان طورکه در شکل بالا مشاهده می نمایید این قطعه سوپاپ نام دارد که مهم ترین جزء سیستم سوخت رسانی انژکتور به شمار می رود. در حقیقت سیستم سوخت رسانی انژکتور، چیزی جز یک سوپاپ که به صورت الکترونیکی کنترل می شود نیست. این سوپاپ می تواند چند بار در ثانیه باز و بسته شود و به کمک پمپ سوخت، بنزین را با فشار به محفظه احتراق برساند. بدین صورت که هنگام تزریق سوخت یک آهنربای الکتریکی، میله ای را حرکت می دهد و سوپاپ انژکتور باز می شود. با این عمل سوخت با فشار از نازل سوپاپ به شکل قطرات بسیار ریز به داخل سیلندرها پاشیده می شود. نازل طوری طراحی شده است که سوخت را به طور کامل پودر می کند و تا جایی که ممکن باشد آن را به ذرات بسیار ریزی  درمی آورد. این روش باعث می شود تا احتراق سوخت به طور کامل انجام شود و آلایندگی خودرو نیز کاهش یابد.

 

سیستم سوخت‏‎رسانی انژکتور

حجم سوختی که به موتور می رسد به زمان باز بودن سوپاپ انژکتور بستگی دارد. به زمان باز بودن سوپاپ انژکتور، پهنای تپش می گویند که توسط ECU کنترل می شود. سوپاپ انژکتورها معمولاً به لوله های ورودی متصل هستند به طوری که سوخت را به طور مستقیم به سوپاپ ورودی تزریق می کنند، به لوله ای که سوخت را با فشار به سوپاپ انژکتورها می رساند ریل سوخت می گویند.

سیستم سوخت‏‎رسانی انژکتور

سوخت از طریق ریل سوخت جریان می یابد و بین تمام انژکتورها توزیع می شود، انژکتورها در ریل سوخت قرار گرفته اند و در انتهای آن نیز رگولاتور فشار قرار دارد. ابعاد ریل سوخت رسانی جهت جلوگیری از نوسانات فشار در حین عملکرد انژکتورها می تواند در اندازه های مختلف انتخاب شود. با امکان تغییر ابعاد ریل سوخت از تغییر مقدار سوخت در حال تزریق از طریق انژکتورها و نیز سرعت موتور جلوگیری می کند. بسته به نوع طراحی موتور ریل از جنس های مختلفی نظیر فولاد، آلومینیوم، و پلاستیک ساخته شود. در برخی مدل ها سوپاپ تست نیز جهت هواگیری و سرویس در نظر گرفته شده است.

سیستم سوخت‏‎رسانی انژکتور

فشار پاشش سوخت دقیقاً با توجه به مدت زمان پاشش سوخت مشخص می شود. ازاین رو، اختلاف بین فشار سوخت در ریل و فشار سوخت در مانیفولد ورودی باید ثابت باشد. به همین دلیل باید وسیله ای را در ریل قرار داد که بتواند نسبت به تغییرات فشار حساس باشد. این وسیله رگولاتور نام دارد که در انتهای ریل قرار داده شده است تا از به وجود آمدن نوسان در جریان سوخت جلوگیری کند. گفتنی است رگولاتور، فشار بنزین برگشتی به باک را جهت ثابت نگه داشتن افت فشار در انژکتورها تنظیم می کند.

سیستم سوخت‏‎رسانی انژکتور

1car

اولین و مهم ترین برتری سیستم انژکتور نسبت به سیستم کاربراتور، کاهش مصرف سوخت آن است. دومین مزیت این سیستم، افزایش عمر موتور به دلیل افزایش عمر قطعات مکانیکی آن بوده و اساس عملکرد همه اجزاء سیستم انژکتور، برقی و الکترونیکی است و کم تر در آن از اجزاء مکانیکی استفاده می شود. سومین مزیت، کاهش ارتفاع موتور و افزایش فضا به دلیل حذف کاربراتور است. در این حالت ارتفاع کاپوت نیز کمتر شده است و در نتیجه دست طراحان را در طراحی خودرو باز گذاشته است. چهارمین مزیت که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است بالا رفتن قدرت شتاب گیری خودروست، زیرا در این سیستم سوخت به صورت اتمیزه در پشت سوپاپ آماده می شود. بنابراین از خودسوزی و احتراق پیش از موعد جلوگیری می شود و موتور به خوبی کار می کند. این روش قابلیت استارت بهتری در هوای سرد دارد، زیرا تزریق سوخت با توجه به درجه حرارت موتور صورت می گیرد، ازاین رو رانندگان هرگز نگران روزهای سرد سال نخواهند بود. میزان خام سوزی سوخت در این سیستم بسیار پایین است زیرا میزان سوخت با توجه به شرایط موتور اندازه گیری و تزریق می شود، در حقیقت سوخت به درستی تزریق می شود و بهینه می سوزد و در نتیجه موتور نیز بهتر کار می کند. با داشتن این مزایا نسبت به سیستم های کاربراتور، سیستم های انژکتور به سرعت رشد کردند و امروزه بسیاری از خودروها مجهز به این سامانه هستند. اساسی ترین تفاوت انژکتور با کاربراتور مکانیسم سوخت رسانی آن و ارتباط منطقی با سایر اجزاء و وجود حس گرهایی جهت ارسال اطلاعات به سیستم ECU می باشد.


 

نحوه استفاده کردن از اسپری پنچرگیری و باد کننده تایرخودرو :
1 - حتی الامکان عامل ایجاد پنچری (شیشه - میخ و ...) را از روی تایر بردارید، قبل از استفاده اسپری را 1 تا 2 دقیقه بخوبی تکان دهید.
2 - اگر هوا سرد است اسپری را با مالش دست یا گرفتن مقابل بخاری خودرو گرم کنید.
3 - شیلنگ سر محصول را به سر سوزن تایر ببندید.
4 - درب محافظ سر محصول را بردارید و حتما آنرا واژگون کنید.
5 - دکمه سر اسپری را فشار دهید و تا باد شدن کامل تایر اینکار را انجام دهید، پس از اینکار تایر در جا باد شده و شما قادر به حرکت هستید اما برای پخش شدن کامل مواد داخل تایر6 الی 9 کیلومتر خودرو را به حرکت درآورید تا اسپری، محل پنچر شده را ترمیم کند، مواد وارد شده به داخل تایر بخاطر حرکت و فشار خودرو بطرف محل پنچر شده حرکت کرده و آنرا مسدود می کند.
نکات مهم بعد از استفاده از اسپری پنچرگیری و باد کننده تایر:
1 - پس از رسیدن به اولین آپاراتی باد تایر را تا حد استاندارد تنظیم کنید.
2 - هنگام تنظیم باد مقداری هوا را به داخل تایر تزریق کنید تا بعلت چسبنده بودن مواد تزریق شده به داخل تایر، والو (سوزن) تایر بسته نشود.
3 - پس از عمل پنچرگیری با این اسپری تقریبا 10- 15 روز فرصت دارید تا تایر پنچر شده را به روش معمول پنچرگیری نمایید، در این فرصت زیاد حتما به یک آبادی یا آپاراتی خواهید رسید!

لوازم پنچر گیری خودرو

 

 

نگارش در تاريخ یک شنبه 23 آذر 1393برچسب:اسپری پاک کننده ترمز کلاچ, توسط دوست

اسپری پاک کننده ترمز کلاچ

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

اسپری پاک کننده ترمز کلاچ

پاک کننده ترمز کلاچ :
400 میل
 

توضیحات محصول

اسپری پاک کننده ترمز G-7042

ویژگی های محصول:

با استفاده از حلال منحصر به فرد، محیطی، بدون کلروفلروکربن و غیر سمی، این محصول می تواند به سرعت گرد و

غبارهای روغنی را از دیسک ترمز و سیستم ترمز از بین ببرد و سیستم ترمز را قادر می سازد تا در حالت عملکرد بالا

باقی بماند، بنابراین به شما برای رانندگی ایمن، اطمینان می دهد.

دستورات:

این محصول را در محلی با تهویه مناسب استفاده کنید و قبل از استفاده، بطری را تکان دهید.

روغن جمع آوری شده را زیر قسمت هایی که نیاز به تمیز شدن دارند، قرار دهید.

قسمت سر بطری را که مخصوص اسپری است در نازل قرار دهید و در فاصله .. الی .. سانتی متری، روی

سطح دیسک ترمز یا توپی مجموعه ترمز، اسپری کنید. برای اتومبیل و سایر قطعات ترمز می توانید از آن

استفاده کنید.

همچنین برای قطعاتی که به شدت به نفت آلوده هستند، می توانید ازاین محصول استفاده کنید. آن را به دفعات

اسپری کنید، سپس نفت باقی مانده را با یک پارچه تمیز یا برس پاک کنید.

پس از تمیز کردن، قطعات تمیز شده را با فشار بالای هوا خشک کنید. قبل از نصب قطعات ترمز، حتما اطمینان

حاصل کنید که آن قطعات کاملا خشک هستند، به عبارت دیگر اگر قطعات کاملا خشک نباشند، عملکرد آنها

کاهش می یابد.

پس از تمیز کردن و نصب قطعات، نیاز است تا قدرت ترمز را برای . الی . دفعه تست کنید، پس از اینکه از

عملکرد سیستم اطمینان پیدا کردید، می توانید شروع به رانندگی کنید.

نگارش در تاريخ یک شنبه 23 آذر 1393برچسب:تست رنگ, توسط دوست

تست رنگ ، آبرنگ و بتونه بدنه خودرو (کرش چک)

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

هنگامی که در حال خرید ماشین می باشید، در ابتدا می توانید اطمینان حاصل نمائید که آن ماشین دارای زنگ زدگی و یا صدمه ناشی از تصادف نمی باشد. به وسیله کرش چک می توان به سادگی ضخامت رنگ بدنه ماشین را چک کرد.

تستر رنگ خودرو :
کراش چک
 

توضیحات محصول

تست رنگ ، آبرنگ و بتونه بدنه خودرو (کرش چک)

      

هنگامی که در حال خرید ماشین می باشید، در ابتدا می توانید اطمینان حاصل نمائید که آن ماشین دارای زنگ زدگی و یا صدمه ناشی از تصادف نمی باشد.

کرش چک یک چکر ایده آل برای بدنه ماشین ها می باشد. این وسیله یک دستگاه  مبتکرانه است که کارکرد آن بسیار راحت می باشد.

به وسیله کرش چک می توان به سادگی ضخامت رنگ بدنه ماشین را چک کرد.

کسانی که می بایست صدمه ناشی از تصادف و یا پوسیدگی ناشی از زنگ زدگی را تعمیر کنند، مجبور به اعمال لایه ای ضخیم از رنگ یا پر کردن منافذ بدنه باشند.

سنسورهای الکترو-مغناطیسی در کرش چکها می توانند به سرعت تشخیص دهند که آیا پوشش بدنه ورق فولاد دارای ضخامت بیشتر از آن را در حالت اصلی است یا خیر؟ بدین ترتیب شما می توانید بخشهای مشکوک را شناسایی کرده و آنها را پوشش دهید.

• دستگاه اندازه گیری جدید انحصاری

• هیچ محصولی دیگر مانند آن را در بازار نیست

• سنسوربا تکنیک پیچیده در عین حال آسان برای استفاده عموم

•  گرافیک شاخص LED چند رنگ جهت کاربری اسان

رنگ سبز، نشانگر رنگ با ضخامت نرمال
زرد نشان می دهد: رنگ ضخیم تر از حد معمول است
رنگ قرمز، نشانگر: هشدار! بی نظمی شدید در رنگ بدنه خودرو، پرکننده بدن، تصادف، زنگ زدگی

کالیبراسیون و صحت بیان کرش چک: ....................

دستگاه کرش چک را بر روی سطح بدنه قرار داده و کلید تست را فشار دهید. سنسور الکترومغناطیسی به  شما پوشش و شرایط زیرسطحی را نشان می دهد.

شما می توانید با استفاده از کرش چک اعلام کنید که:

 • محدوده دارای رنگ اصلی می باشد.
• محدوده دارای زنگ زدگی است.
•  محدوده و پانل های مجاور دارای رنگ ترکیبی می باشند.

کرش چک قابل استفاده و مفید برای چه کسانی می باشد:

مدیران فروش بدنه خودرو

مدیران بخش خودروهای کارکرده

برآوردگرهای تصادف

نمایندگان بیمه

علاقه مندان به اتومبیل

توضیحات:

به خاطر تکنولوژی ساده و مبتکرانه برای اندازه گیری سریع و راحت، کرش چک یک دستگاه ایده آل برای تست بدنه خودرو می باشد. کسانی که می خواهند صدمه ناشی از تصادف و یا زنگ زدگی را بپوشانند، می بایست پوشش ضخیم تری را اجرا نمایند. به ندرت می توان بدون بتونه از آن استفاده کرد، و هرگز بدون لایه دوم رنگ نمیتوان از آن استفاده کرد. بنابراین برای این قسمتها لایه ضخیم تری لازم است.

امروزه کرش چک QNix® به صورت گسترده برای معاملات خودرو استفاده می شود.

به راحتی می توانید دستگاه را بر روی بدنه خودرو قرار دهید و سپس کلید قرمز را فشار دهید. دستگاه به سرعت می تواند چیزهایی را نشان دهد که با چشم دیده نمی شوند.

 

سبز نشان می دهد رنگ دارای ضخامت نرمال است.

 رنگ زرد نشان می دهد، رنگ به میزان قابل توجهی ضخیم تر از حد معمول است.

قرمز نشان می دهد هشدار، رنگ به صورت  قابل ملاحظه ای ضخیم تر است.

نگارش در تاريخ یک شنبه 23 آذر 1393برچسب:پخش مکمل روغن پروفی کار, توسط دوست

 

پخش مکمل روغن پروفی کار

۱.ویژگی محصول جلوگیری از سوخت روغن در ماشینهای دارای کمپرس

۲. جلوگیری از دودکردن ماشین

۳.بالایردن سطح کیفیت  روغن

۴.قیمت بسیار مناسب

ch0gvbj13gocran1px.jpg

نگارش در تاريخ یک شنبه 23 آذر 1393برچسب:, توسط دوست

آیا می دانید : علت تشکیل رسوبات در سیستم سوخت رسانی چیست؟

 

1) پسمانده سوخت 

2)تنظیم نبودن و عیوب مکانیکی موتور 

3) احتراق ناقص                                    

4) فیلتر هوا ی نا مناسب

5) وجود نا خالصی ها و یا افزودنی ها به مواد سوختی

6) شرایط محیطی

  
آیا می دانید : تجمع رسوبات حاصل از سوخت و افزودنی های غیر استاندارد در قطعات درون موتور چه اختلالی ایجاد مینماید.

1- میزان سطح موثر پاشش سوزنها ی انژکتور در محفظه احتراق کاهش می یابد.
2- انتقال حرارت از محفظه احتراق و قطعات به درستی صورت نمی گیرد.
3- در ارسال اطلاعات سنسور ها اختلال ایجاد می نماید.

4- از بسته شدن کامل سوپاپها جلوگیری می نماید.
5- به ضعف و عملکرد مبدل کاتالیزوری کمک شایانی می نماید.
6- موتور بد روشن می شود و نا آرام کار می کند.
7- قدرت جرقه شمع ها را کاسته و نسبت تراکم را تغییر می دهد.
8- قدرت و شتاب خودرو کاهش یافته و آلایندگی های خروجی اگزوز افزایش می یابد.
9- مصرف سوخت افزایش یافته و محیطی سمی برای رانندگان و هموطنان در محیط شهری و ترافیک ایجاد می نماید.
10- عمر مفید قطعات کاهش یافته و باعث سایش بیش از حد قطعات می شود.

 

 خودروهای که براثر کارکرد و مصرف بی مورد مواد افزودنی غیر مجاز دارای مصرف سوخت بالا ، آلایندگی زیاد ،استارت بد ، کاهش قدرت و خفه کردن هستند می تواند با استفاده از سرویس شستشوی انژکتور BG میتوانند اثرات زیر را حس نمایند:


-(کاهش گازهای آلاینده خروجی از اگزوزحدود 70%)


-(کاهش مصرف سوخت حدود 27 % )


-(افزایش قدرت موتور و شتاب خودرو حدود 45 % )


-(افزایش عمر مفید قطعات و آرام و بی صدا کار کردن موتور)

 

 


قابلیت کاربردی : برای کلیه خودرو های داخلی و خارجی ، کاربراتوری و انژکتوری با سوخت CNG و LPG

 

 
مواد مورد مصرف :

 

1- محلول BG 210 (مادّه شستشوی ریل سوخت )

 

 

2- محلول BG 206 (مادّه شستشوی ریل هوا)

 
 

3- محلول K 44 کد :208 BG (محلول بردارنده رسوبات سیستم سوخت رسانی از باک تا اگزوز)

 

پخش فيلتر هوا و روغن و فيلتر كابين كليه خودروهاي خارجي

با سلام خدمت كليه مشتريان گرامي

پخش امير عرضه مستقيم كليه فيلتر هوا.روغن .كابين را در دستور كار خود قرار داده و آماده تحويل در محل ميباشد

نگارش در تاريخ یک شنبه 23 آذر 1393برچسب:واردات ،لنت ترمز LON-X کره ای , توسط دوست
واردات ،لنت ترمز LON-X کره ای

نگارش در تاريخ یک شنبه 23 آذر 1393برچسب:پخش ضدیخ ایرانی وخارجی, توسط دوست
پخش ضدیخ ایرانی وخارجی

 

 

پخش و عرضه انواع ضد يخ ساخت شركت كلاسيك با قيمت زير ۶۰۰۰ هزار تومان و تحويل درب محل

پخش و عرضه ضديخ فوكس.آترود.بهران.كانادا.ايساكو

صفحه قبل 1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 49 صفحه بعد